Drzwi Otwarte - TPS 2015

11 marca br. odbyły się w szkole Drzwi Otwarte. Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w niepowtarzalnym „Festiwalu nauki”.
W poszczególnych pracowniach, nauczyciele wraz z uczniami przygotowali  edukacyjne atrakcje:
- w sali nr 15 uczniowie klasy 2A, 2C i 1ti pod kierunkiem p. A. Grudzień, p. R. Stefaniak i p. M. Siatkowskiej zaprezentowali scenę „Wesele Boryny” z powieści „Chłopi” W.S. Reymonta, w której przybliżyli tradycję,obyczaje i język gwary łowickiej,
- w sali nr 16 gimnazjaliści mogli uczestniczyć w grach językowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych i wykazać się umiejętnością w posługiwaniu się angielskim czy niemieckim oraz znajomością kultury krajów niemiecko- i anglojęzycznych.

Chętne osoby rozwiązywały zadania konkursowe, a nagrodą za odwagę był słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice naszej szkoły. Atrakcją okazała się też fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie w mercedesie, londyńskiej budce telefonicznej lub wystąpić jako Obelix.

- w sali nr 17 można było uczestniczyć w zagadkach dotyczących miejsc turystycznych Polski i Europy oraz zwiedzić wystawę pn.„Prawidłowa segregacja śmieci i elementów recyklingu”, którą przygotowały uczennice klasy 3C pod opieką p. M. Flagi,
- w sali nr 20 odbyły się ciekawe i zaskakujące doświadczenia z dziedziny fizyki, które opracował p. Z. Krysiak,
- w sali nr 11 nauczyciele przedmiotów zawodowych p. S. Jabłoński i p. M. Listwoń wraz z uczniami zaprezentowali generator N. Tesli,
- w sali nr 12 funkcjonował robot przemysłowy, układy pneumatyczne, elektropneumatyczne sterowniki oraz drukarka 3D,
- w sali nr 1 zespół muzyczny TPS-u przygotował mały koncert. Skład zespołu: Klaudia Olczyk- wokal, Wioleta Majchrzak- wokal, Ewa Motylińska – skrzypce, Mikołaj Szulc- bas gitara, saksofon, Norbert Szewczyk- gitara prowadząca, Konrad Krawczyk – instrumenty klawiszowe, Bartłomiej Gawron- trąbka, Rafał Ciupiński- perkusja.
- w sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali zestaw ćwiczeń z pasami treningowymi, drabinką koordynacyjną, piłkami fitness. Atrakcją były skoki na dwóch skakankach. Gimnazjaliści próbowali również swoich umiejętności podczas małych gier w piłce siatkowej. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się pokaz zumby i nauka kroków.

Red. Ż. C.

Opublikowano: niedziela, 15 marca 2015 21:16
Żaneta Cypel
FreshJoomlaTemplates.com

Thursday the 24th. © 2012 Tepees.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.