28.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny

Messenger_creation_1e7781bd-0d2d-455b-936d-a21c816f7b06
18 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej Szkoły: Angelika Żak z kl. 2A, Maja Majchrzak z kl. 2C, Martyna Szczur z kl. 2ti2 i Oliwier Stefaniak z kl. 3ti1 pod opieką p. Małgorzaty Magiera, uczestniczyli w etapie diecezjalnym 28.Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy WSD, której przewodniczył ks. prof. Stanisław Skobel, wykładowca teologii moralnej.

Po Eucharystii wszyscy uczestnicy konkursu udali się do auli WSD, gdzie został przeprowadzony etap pisemny i ustny. Konkurencja była duża i tym razem naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego.

Na osłodę zwiedzili seminarium: m.in. kaplicę Trójcy Świętej, sale wykładowe, „Kanadę”, „Syberię”, refektarz, dawny szpital, ogród seminaryjny, a także bazylikę archikatedralną pw. Św. Stanisława Kostki i kryptę biskupów łódzkich.

Gratulujemy uczestnikom i przyszłym roku liczymy na jeszcze lepsze wyniki.