Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

rekrutacja-512x265
Rekrutacja na rok szkolny 2024/25
Absolwenci szkoły podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie do czteroletniego V Liceum Ogólnokształcącego lub pięcioletniego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego.
Postępowania rekrutacyjne będą prowadzone zgodnie z harmonogramem ogłoszonym w zarządzeniu Łódzkiego Kuratora Oświaty.
W V Liceum Ogólnokształcącym proponujemy naukę w następujących oddziałach:
- klasa humanistyczna,
- klasa społeczna,

W Technikum Mechaniczno-Elektrycznym proponujemy naukę w następujących zawodach:
- technik elektronik,
- technik mechatronik,
- technik elektryk,
- technik informatyk,

Szczegółowe opisy kierunków TUTAJ.

Szkolna komisja rekrutacyjna prowadzi postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów szkoły podstawowej zgodnie z •ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2019 r. poz.1737).

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą obowiązywały następujące kryteria:
• wyniki egzaminu ósmoklasisty,
• oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej) z języka polskiego, matematyki i z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych,
• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem,
• szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:

Rekrutacja do wszystkich szkół w województwie łódzkim będzie przeprowadzona  za pomocą systemu elektronicznego - szczegółowe informacje będą dostępne na stronie:
 Rekrutacja kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się 22 kwietnia 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Terminy postępowania rekrutacyjnego na stronie kuratorium

Lista podmiotów, które zostały wybrane w konkursie ofert na wykonanie badań lekarskich dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Red. Piotr Szczepański

podmioty-badania-lekarskie (pdf) 0.80mb, (Pobrań: 376)