Logo Piotrkowa Trybunalskiego

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

rekrutacja-512x265
Rekrutacja na rok szkolny 2021/22
Absolwenci szkoły podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie do czteroletniego V Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego lub pięcioletniego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego im. rtm. Witolda Pileckiego.

Postępowania rekrutacyjne będą prowadzone zgodnie z harmonogramem ogłoszonym w zarządzeniu Łódzkiego Kuratora Oświaty.

W V Liceum Ogólnokształcącym proponujemy naukę w następujących oddziałach:
- klasa humanistyczna,
- klasa społeczna,
- klasa biologiczno-chemiczna,
- klasa turystyczna

W Technikum Mechaniczno-Elektrycznym proponujemy naukę w następujących zawodach:
- technik elektronik,
- technik mechatronik,
- technik elektryk,
- technik informatyk,
- technik robotyk – NOWY ZAWÓD od tego roku szkolnego.

Szczegółowe opisy kierunków TUTAJ.

Szkolna komisja rekrutacyjna prowadzi postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów szkoły podstawowej zgodnie z •ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2019 r. poz.1737).

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą obowiązywały następujące kryteria:
• wyniki egzaminu ósmoklasisty,
• oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej) z języka polskiego, matematyki i z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych,
• świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem,
• szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:

Rekrutacja do wszystkich szkół w województwie łódzkim będzie przeprowadzona  za pomocą systemu elektronicznego - szczegółowe informacje będą dostępne na stronie:
Strona dla Kandydatów zostanie uruchomiona w najbliższym czasie.

1 czerwca zapraszamy Was na Drzwi Otwrte Szkoły - zobaczcie jak wyglądały one w latach ubiegłych:

w roku 2019

w roku 2018

Serdecznie zapraszamy!

Terminy postępowania rekrutacyjnego na stronie MEiN

Red. Piotr Szczepański