SŁOWA są OKNAMI lub ŚCIANAMI

Screenshot_20210912-083239_Messenger
Szkolenie dla Realizatorów Programu...
W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do Projektu "S-O-S DLA ZDROWIA PSYCHICZNEGO MŁODZIEŻY" realizowanego przez Stowarzyszenie „Wychowanie dla Przyszłości” w Ostródzie we współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie. W dniach 10 -11 września, Panie Agnieszka Swat, Justyna Kowalczyk oraz Jagoda Lewińska uczestniczyły w szkoleniu dla Realizatorów Programu „Słowa są oknami lub ścianami”, był to I etap realizacji Programu Pilotażowego, w kolejnym etapie działania zostaną skierowane bezpośrednio do uczniów.

To niezwykle interesujące szkolenie pozwoliło poznać wartość komunikowania się opartą na empatii i wzajemnym szacunku. W okresie trudnym dla młodzieży, kiedy często musiała ona stawić czoła izolacji związanej z pandemią, rozmowa ale i aktywizujące warsztaty stają się istotnym wsparciem w pokonywaniu trudności, wzmocnieniu kontaktu z otoczeniem i lepszym zrozumieniu samego siebie. W imieniu uczestniczek serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie, cenne informacje, za wymianę doświadczeń i przemiłą atmosferę, prowadzącej Pani Justynie Wojneckiej oraz wszystkim Paniom biorącym udział w spotkaniach.

red.J.L.