WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Screenshot_20210905-150809_Messenger
27 września 2021 roku odbędą się w naszej szkole WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.
Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 17 września (kandydat nie może być uczniem klasy maturalnej, kadencja prezydium trwa dwa i pół roku).

Prosimy o zgłoszenia chętnych do jednego z opiekunów Samorządu Uczniowskiego p. Urszuli Goski, p. Jagody Lewińskiej, p. Sebastiana Wojtasia.

Wybory do władz samorządu poprzedza kampania wyborcza, która rozpocznie się publikacją nazwisk kandydatów 20 września, od tego dnia sztaby wyborcze będą mogły rozwieszać plakaty, rozdawać ulotki, każdy kandydat będzie mógł umieścić post na naszym fanpage na Facebooku oraz na stronie internetowej szkoły.

Przewodniczący wybierany jest przez ogół uczniów ZSP nr 1 w głosowaniu tajnym, równym i powszechnym spośród zaproponowanych kandydatów. Wybory są prowadzone pod nadzorem nauczycieli pełniących obowiązki opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Kandydat, który otrzyma największą ilość głosów wygrywa, kandydat z drugiego miejsca zostaje zastępcą przewodniczącego. Wyniki zostaną ogłoszone publicznie tego samego dnia.

Przypominamy jednocześnie o prowadzeniu pozytywnej kampanii wyborczej, zgodnej z prawem polskim. Wszelkie przejawy dyskryminacji innych kandydatów będą skutkowały skreśleniem z listy kandydatów.

Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczycieli opiekunów Samorządu Uczniowskiego.