Wycieczka do kompleksu edukacyjnego EC1 w Łodzi

Planetarium oraz Centrum Nauki i Techniki
W dniu 15.12.2021 uczniowie klas 3tb4 i 3tc2 pod opieką p. Jolanty Janik, p. Małgorzaty Flagi i p. Urszuli Nagórskiej, wzięli udział w wycieczce do kompleksu edukacyjnego EC1 w Łodzi, w którego skład wchodzą: Planetarium oraz Centrum Nauki i Techniki.

Podczas wizyty młodzież zapoznała się między innymi z tajnikami naszej galaktyki. Dzięki nowatorskim efektom multimedialnym uczestnicy mogli przeżyć wirtualną podróż w przestrzeń kosmiczną. Warto zaznaczyć,  że Planetarium w EC1 Łódź jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Ponadto uczniom została zaprezentowana ścieżka edukacyjna ,,Przetwarzanie energii”. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoliło prześledzić nie tylko historię tego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu.

Wizyta w EC1 udowodniła wszystkim, że nauka to nie tylko teoria, ale także świetna zabawa.

red. U.N.