"Z pasji do zawodu" - nowy projekt dla elektryków i elektroników

board-gdb4a0f5ea_1280
Od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim będzie realizowany projekt pt. "Z pasji do zawodu"

Grupę docelową w projekcie stanowić będzie 30 uczniów/uczennic oraz 6 nauczycieli przedmiotów zawodowych kierunku technik elektronik  i technik elektryk. Wszyscy zakwalifikowani uczniowie odbędą obowiązkowe szkolenia z zakresu:

1. Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC).
2. Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE (BGA).
3. Ochrona przed elektrycznością statyczną pakietów elektronicznych, z uwzględnieniem aplikacji SPACE (ESD).

Uczniowie klas trzecich i drugich  chętni do uczestnictwa w projekcie zgłaszają swoją kandydaturę poprzez złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych. Komisja rekrutacyjna w składzie: Kierownik Projektu, Szkolny Koordynator Projektu oraz Dyrektor Szkoły dokona wyboru uczestników do projektu. Wyżej punktowane będą osoby zamieszkujące obszary wiejskie, osoby z niepełnosprawnościami oraz uczniowie klas starszych, którzy w pierwszej kolejności wychodzą na konkurencyjny rynek pracy. W ramach projektu do pracowni zawodowej zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt, 6 nauczycieli zostanie przeszkolonych z obsługi sprzętu. Osoby zainteresowane projektem zgłaszają chęć udziału do szkolnego koordynatora projektu.

Jolanta Zielonka
szkolny koordynator projektu

Informacje-w-pigulce-Z-pasji-do-zawodu (pdf) 0.41mb, (Pobrań: 69)
Infor-o-projekcie-Z-pasji-do-zawodu (pdf) 0.57mb, (Pobrań: 73)