Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Artyści z Jedynki.

Wystawa twórczości uczniów w Bibliotece Pedagogicznej.
W minioną środę (1 czerwca) nasi uczniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w otwarciu wernisażu plac plastycznych swoich rówieśników z Gimnazjum nr 1. Wystawa ta stanowi inaugurację projektu edukacyjno-plastycznego pod nazwą "Biblioteka Młodych Talentów". Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie. W ten sposób Biblioteka pragnie promować uzdolnionych uczniów z terenu naszego miasta.
Jest nam tym bardziej miło, że to Gimnazjum nr 1 zostało zaproszone jako pierwsze do tego rodzaju przedsięwzięcia.
Bohaterami wystawy są oczywiście młodzi artyści: Patrycja Szulecka (IIa), Natalia Wagner (IIA) i Jakub Lewandowski (II D).
W trakcie spotkania młodzież miała okazję wysłuchać historii powstania prac, poznać kulisy warsztatu twórczego, zadawać pytania twórcom oraz obejrzeć omówione dzieła.
Gimnazjum nr 1 pragnie serdecznie podziękować Pani Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie oraz wszystkim pracownikom placówki za wspaniałe przyjęcie, serdeczną atmosferę i twórcze spotkanie ze sztuką.