Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Eurojedynka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
zdjęcie
8 maja  na dziedzińcu MOK-u w Piotrkowie odbył się  XII Międzygimnazjalny Festiwal Piosenki Europejskiej Eurojedynka 2015.


Na scenie wystąpiło  23 solistów, 2 duety wokalne i 3 zespoły. Byli to reprezentanci  aż 15 szkół. Zaprezentowali się w tym roku uczniowie z gimnazjów w Moszczenicy, Gomulinie, Wolborzu, Szydłowie, Rozprzy, Niechcicach, Przygłowie oraz z piotrkowskich gimnazjów. Rywalizowali też szóstoklasiści z SP16, SP13, SP 8 oraz Woli Krzysztoporskiej. Młodzież śpiewała piosenki brytyjskie, włoskie, niemieckie, francuskie oraz te spoza Europy.

Profesjonalne jury przyznało dwie pierwsze nagrody dla solistki Marty Koszackiej z Gimnazjum nr 4 i duetu wokalnego Klaudia Leszto i Elwira Dudek z Przygłowa oraz dwa II miejsca dla Olgi Piasty z Gomulina i duetu wokalnego Daniel Wochyń i Julia Kafar też z Gimnazjum nr 4. III miejsce wyśpiewała Emilia Sobala z Gimnazjum w Moszczenicy. Jury przyznało również kilka wyróżnień. Gimnazjum nr 1 reprezentowała Magdalena Robaszek z klasy pierwszej.

Organizatorami konkursu było Gimnazjum nr 1 oraz Miesjki Ośrodek Kultury. Tegoroczny festiwal został włączony w obchody Dnia Europy organizowane przez Stowarzyszenie Eurocentrum w Piotrkowie Tryb.
powrót