Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

Pasowanie Gimnazjalistów

Uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Gimnazjum nr 1.
13 pażdziernika 2016 r. pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Tybunalskim. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter. Pasowanie na ucznia stanowi tradycję naszej szkoły, która, niezmiennie od wielu lat, kształci wychowanków w duchu patriotyzmu i wartości religijnych.
Pokazuje też, że zanikające wśród młodych ludzi wzorce postępowania, takie jak umiłowanie dziedzictwa minionych pokoleń, kształtowanie właściwych postaw społecznych i zdobywanie wiedzy są nadal aktualne i kultywowane w naszym gimnazjum.
W spotkaniu wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Pani Dyrektor szkoły przywitała zebranych, a następnie dokonała symbolicznego aktu pasowania na gimnazjalistę reprezentantów poszczególnych klas. Pierwszoklasiści przysięgali dbać o dobre imię szkoły, podejmować rozsądne decyzje i właściwie wykorzystywać zdobytą wiedzę. Pełnoprawni uczniowie Gimnazjum nr 1 podziękowali za włączenie ich do społeczności uczniowskiej.
Starsi koledzy i koleżanki pod kierunkiem pań: Renaty Zajdy, Ewy Szmańdy i Jolanty Trojanowskiej zaprezentowali zebranym część artystyczną.
Cała społeczność Gimnazjum nr 1 życzy Wam sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.