Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Stanisława Konarskiego

VII rajd Szkolnych kół Caritas

Udział w rajdzie.
20 września 2016 r. członkowie SK Caritas uczestniczyli w VII rajdzie szkolnych kół Caritas , który odbył się w Pabianicach. Hasło tegorocznego rajdu brzmiało : „Uczynki  miłosierdzia śladami świętych”.
 Grę miejską rozpoczęliśmy w centrum miasta przy parafii pod wezwaniem św. Mateusza . Zwiedziliśmy kościół z panią przewodnik , która zapoznała nas z postacią przyszłego świętego , Maksymiliana Kolbe, patrona Pabianic. Na trasie rajdu wiedzieliśmy dom , w którym przez kilka lat swojego dzieciństwa mieszkał z rodzicami i bratem.

Po wykonaniu pierwszego zadania wyruszyliśmy ulicami Pabianic według przygotowanego przez organizatora planu. Byliśmy w ośrodku dla młodzieży Agrafka, prowadzonym przez wolontariuszy dla tzw. trudnej młodzieży.

W kolejnym punkcie Caritasu – jadłodajni i noclegowni – zapoznaliśmy się z postacią św. Brata Alberta Chmielowskiego. My też skorzystaliśmy z gościnności osiedla i zjedliśmy przygotowane dla nas II śniadanie.

Jednym z rajdowych  „ przystanków” kontrolnych była salka katechetyczna , gdzie naszym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki związanej z postacią św. Wincentego a Paulo. Zakończenie trasy wyznaczono w parafii – sanktuarium- św. Maksymiliana , gdzie wykonaliśmy ostatnie zadanie, uczestniczyliśmy we mszy św. oraz zjedliśmy wspólny posiłek. Po rozdaniu nagród, dyplomów i słodkich upominków wróciliśmy do Piotrkowa.

Dzięki udziałowi w tej imprezie przekonaliśmy się, że przez zabawę i wspólne działanie można pomóc drugiemu człowiekowi, i że nasza działalność jest ważna.