„Dulscy są wśród Nas.” – przedstawienie teatralne.

DSC_2715
W dniu 28.02.2017 r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Dulscy są wśród Nas”.
Inscenizacja została oparta na motywach dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Na przykładzie rodziny Dulskich autorka ukazała groteskowy obraz mieszczaństwa polskiego na początku XX wieku. Nazwisko Dulskiej dało początek pojęciu: „dulszczyzna”, czyli mieszczańska hipokryzja.

Nasza sztuka poprzez współczesne realia próbowała wyrazić prawdy o charakterze ogólnym, moralnym, które są obecne dziś w relacjach międzyludzkich.

Spektakl teatralny został wyreżyserowany przez panią Jolantę Zielonkę - nauczyciela języka polskiego.

Oprawę sceniczną przygotowała pani Żaneta Cypel – nauczyciel bibliotekarz oraz pani Małgorzata Siatkowska – nauczyciel wiedzy o kulturze.

W spektaklu wystąpili uczniowie z klasy 3 A, 4 ti i 2 tc:
  • Adrianna Berezka grająca rolę służącej i lokatorki,
  • Natalia Calińska jako Mela Dulska,
  • Michał Gajda jako Felicjan Dulski,
  • Ola Łosiewicz jako Aniela Dulska,
  • Karolina Mierzejewska grająca rolę Juliasiewiczowej,
  • Kinga Możdżeń jako Hesia Dulska,
  • Krzysztof Nowak jako Zbyszko Dulski.

Muzyczną oprawę przedstawienia przygotował Michał Drobik – uczeń klasy 3 A, zaś pomoc techniczną uczniowie z klasy 3 tb pod opieką pani Renaty Stefaniak – nauczyciela języka polskiego.

Renata Stefaniak.