Światowy Dzień Świadomości Autyzmu z Klubem Wolontariusza

Messenger_creation_3c6e108d-fa34-4cea-8223-9aa503c14b1b
2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, którego głównym celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
Czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.

My, jednak, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

W naszej szkole w miesiącu kwietniu Panie Ewelina Nowaczyk, Monika Miara, Anna Maliszewska, Agnieszka Mądra i Anetta Grudzień organizowały różnego rodzaju akcje, aktywności, zajęcia, spotkania, w które włączyła się się cała społeczność szkolna, wyrażając przez to swoją solidarność z osobami z autyzmem i poszerzając swoją wiedzę na ten temat.

Odbywało się to poprzez:
• noszenie ubrań w kolorze niebieskim,
• przygotowanie gazetki edukacyjnej w kolorze niebieskim,
• zapoznanie z prezentacją edukacyjną: „2 kwietnia - Dzień Zwiększenia Świadomości o Autyzmie”, zorganizowanie pogadanek z uczniami na godzinach wychowawczych oraz z rodzicami uczniów na zebraniach,
• organizowanie integracyjnych zabaw i rozgrywek sportowych o charakterze wspierającym,
• udział w spotkaniu pod hasłem „Bliżej Autyzmu” zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy,
• udział w szkoleniu dla nauczycieli na temat „Uczeń chory przewlekle w szkole - wsparcie społeczne” zorganizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Dziękujemy, za zaangażowanie w każdą z tych form.

Klub Wolontariusza