Konwencja o Prawach Dziecka – rocznica uchwalenia.

WP_20181120_12_11_03_Pro (1)
19 i 20 listopada w  bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone 29. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie obejrzeli prezentację "Moje prawa" i teledysk "Prawa dziecka", oraz rozwiązywali krzyżówki tematyczne z hasłem.
"Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF. Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt."
źródło: unicef.pl

red. W.L.