Praktyki zagraniczne Kreta 2023

kreta-grecja

W dniach od 4 STYCZNIA 2023r. do 27 STYCZNIA 2020R. odbędzie się rekrutacja uczniów do wyjazdy na staż zagraniczny w ramach projektu „Praktyki zagraniczne Kreta 2023) realizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim ze środków Erasmus plus.

W ramach projektu uczniowie wezmą udział w czterotygodniowych stażach zagranicznych w Grecji na przełomie maja i czerwca 2023 r. (13.05.- 10.06.2023).
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie w Rethymnon na Krecie wraz z wyżywieniem, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu. Otrzymane środki pozwolą na wysłanie 19 uczniów wraz z 2 opiekunami.

Obecna rekrutacja jest skierowana do uczniów i uczennic klas III kształcących się na kierunkach:
  • technik elektryk 2 osoby,
  • technik mechatronik 7 osób,
  • technik informatyk 7 osób
  • technik elektronik 3 osoby,

którzy nie uczestniczyli we wcześniejszym projekcie w zakresie mobilności zagranicznej. Do udziału w projekcie zostaną zakwalifikowane osoby, które uzyskają największą liczbę punktów. Szczegółowe kryteria rekrutacji zostały przedstawione w Regulaminie rekrutacji, stanowiącym załącznik do ogłoszenia.

Aby zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie i wziąć udział w procesie rekrutacji należy:
  1. zapoznać się z Regulaminem rekrutacji,
  2. uzupełnić formularz zgłoszeniowy (część A i część B1), a następnie
  3. przedłożyć go do uzupełnienia wychowawcy (część B2).
  4. Wypełniony i podpisany przez wychowawcę i ucznia/uczennicę formularz zgłoszeniowy, należy dostarczyć do koordynatora projektu - Pana Bogusława Łukaszewskiego lub złożyć w sekretariacie szkoły. W przypadku niepełnoletności kandydata/ki formularz musi podpisać również rodzic/opiekun prawny. Ostateczny termin złożenia formularzy mija w dn. 20 stycznia 2023 r. (piątek).

W poniedziałek, wtorek lub środę (23-23.01.2023r.) odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. O terminie poinformujemy uczniów mailowo. Wyniki rekrutacji podamy 27 stycznia (piątek) o godzinie 9,00.

Osoby zakwalifikowane do projektu będą uczestniczyć przed wyjazdem w obowiązkowych zajęciach w ramach wsparcia językowo-kulturowo-pedagogicznego, a po powrocie również obowiązkowo w procesie upowszechniania rezultatów.

SKMBT_C22023010414360 (pdf) 0.32mb, (Pobrań: 174)
SKMBT_C22023010414041 (pdf) 2.84mb, (Pobrań: 181)
Formularz-zgloszeniowy-zalacznik1p (doc) 0.29mb, (Pobrań: 38)