2
25 maja 2022 r. odbył się szkolny konkurs historyczny: Rotmistrz dla Niepodległej! Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski.
W jego trakcie kilkudziesięciu uczniów zmagało się z rozwiązaniem testu dotyczącego patrona szkoły. Uczestnicy wysłuchali również wykładu pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych –  IPN w Łodzi na temat życia i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. Prelegent w ciekawy sposób przedstawił biografię Naszego Patrona. 25 maja przypada 76 rocznica zamordowania rotmistrza przez Piotra Śmietańskiego, komunistycznego kata.

Celem konkursu jest wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowania współczesną historią Polski, kształtowanie postaw patriotycznych, a także zainspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli historii Agnieszkę Kulbat i Sebastiana Wojtasia