Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
received_818004306162914
Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje. - Jan Paweł II
Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1986 roku i od tego czasu oficjalnie obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. 

Celem obchodów jest podkreślenie bezinteresownej pracy i wyrażenie uznania dla wysiłków wolontariuszy, którzy na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.

Święto to jest okazją do pokazania światu, jak dużą rolę odgrywają osoby pracujące społecznie,, na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To także czas na to, aby zachęcać innych do realizowania różnego rodzaju inicjatyw na rzecz potrzebujących.

W Dniu Wolontariusza w wielu krajach odbywają się różnego rodzaju konferencje, pokazy, warsztaty. W naszej szkole zorganizowany został konkurs promujący wolontariat. Zadaniem uczniów było stworzenie plakatu pt. -.  "Lepszy świat przez wolontariat" . W konkursie udział wzięli uczniowie z klas 2tb2 - Michał Dulas, Emil Nowak, Mateusz Mucha, Bartosz Cygan, Szymon Wypych, Hubert Kowal, Michał Anioł, Wiktor Stolarski, z 3A - Justyna Tabala,  z 4A - Karolina Kuchta oraz cała klasa 2C.

Gorąco zachęcamy do świętowania tego ważnego dnia oraz do przyłączenia się do naszego Klubu Wolontariusza, który działa w naszej szkole od ponad dwudziestu lat,  jego założycielką  była p. Anna Maliszewska. 

W tym szczególnym dniu składamy wszystkim Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Nasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy, a także aby nie zabrakło Nam nigdy energii i pasji do działania.

Pamiętajcie, że małe działania zmieniają świat !!!

Opiekunowie Klubu Wolontariusza :

Anna Maliszewska,
Justyna Kowalczyk,
Szczepan Marusiński,
Małgorzata Siatkowska,
Monika Szulc
powrót