Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

Cykl edukacyjny w Teatrze Powszechnym w Łodzi DZIECKO W SYTUACJI

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
257891371_600299677686991_7856929416543423823_n
Cykl edukacyjny w Teatrze Powszechnym w Łodzi
Cykl edukacyjny w Teatrze Powszechnym w Łodzi DZIECKO W SYTUACJI to cykl edukacyjny w Teatrze Powszechnym w Łodzi, obejmujący spektakle, warsztaty teatralne oraz spotkania z aktorami i psychologami. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację dzieci i młodzieży, których los stawia wobec życiowych wyzwań. 17 listopada klasy 1ti1 i 2ti2 wzięły udział w spektaklu „#Otagowani”, opowiadający smutną historię dziewczyny, której przerobione zdjęcia z imprezy wrzucono bez jej wiedzy do sieci. Historia, która mogła przytrafić się każdemu z nas. Problem jest głębszy niż się z pozoru wydaje.

W sztuce zostały postawione ważne pytania, które zmuszają do refleksji i szukania na nie odpowiedzi. Oto, co mówią o spektaklu jego twórcy: „Do sieci trafia dziś wszystko, a anonimowość internetu stwarza złudne poczucie władzy, wolności i bezkarności. Sądzimy, że możemy napisać lub powiedzieć w nim wszystko to, pod czym nie podpisalibyśmy się w realnym świecie. Dla Julii i Kuby - tak, jak dla milionów ludzi - internet jest źródłem lajków, popularności, sympatii innych, ale także narzędziem odwetu. Ale czy zdają sobie sprawę, że w internecie nic nie ginie?

Czy świadomi są konsekwencji, jakie niesie ze sobą głupi wybryk na imprezie? Czy są tak okrutni, że gotowi byli posunąć się do czegoś podobnego? Czy po prostu chcieli zyskać kilku followersów? I czy jest nadzieja, że cyberprzemoc, hejt i niszczenie dobrej reputacji i wizerunku innych nie pozostaną bezkarne?”

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w warsztaty prowadzone przez aktora Teatru Powszechnego, Andrzeja Jakubasa. Wraz z psychologiem moderował on dyskusję nt. problemów przedstawionych w obejrzanej sztuce. Prowadzacy pochwalił młodzież za odważne i mądre wypowiedzi, zachęcając ją do empatii, wrażliwości i pozbycia się egoizmu.
powrót