Konkurs poetycki

konkurs-poetycki
Poznaliśmy laureatów XX konkursu I Ty bywasz poetą...
Ale poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach.

Nancy H. Kleinbaum  Stowarzyszenie umarłych poetów

Konkurs skierowany był do szkół ponadpodstawowych w Piotrkowie Trybunalskim oraz powiecie. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie ZSP nr 1 Adrian Bartosiewicz uczeń klasy 1tb3, który zajął III miejsce oraz Weronika Lewańska uczennica klasy 3A, która otrzymała wyróżnienie.
Wyjątkową nagrodą w tym konkursie tradycyjnie jest wydawany z tej okazji tomik poezji, w którym znajdą się również wyróżnione drukiem wiersze Filipa Kierasia z 1D1 i Bartosza Jarneckiego z klasy 2tb2.

Dyplomy, pamiątkowe tomiki wierszy i nagrody zostaną dostarczone do szkoły i uroczyście przekazane uczestnikom przez dyrekcję i panie uczące języka polskiego: p. Anettę Grudzień, p. Ewę Szmańdę i p. Jagodę Lewińską, które pomagały w przygotowaniu prac konkursowych wyróżnionych uczniów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszej wspaniałej młodzieży dalszych sukcesów w ich twórczej pracy.
red. J.L.