Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim
Logo Piotrkowa Trybunalskiego

LEKCJE Z ZUS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
received_702790001178939
16 listopada 2022 r. w ramach zajęć  z prowadzenia działalności gospodarczej odbyło się spotkanie z cyklu Lekcje z ZUS z Panią Martą Markun
Tematem przewodnim była rejestracja firmy, zgłoszenie do ubezpieczeń pracodawcy i pracowników, ulgi w opłacaniu składek i rozliczenia z ZUS.

Celem projektu edukacyjnego było zapoznanie uczniów klas 4tb1, 4tb2, 4tc1 z procesem rejestracji działalności i odpowiedzi na pytania: Co to jest CEIDG-1? Jakie są obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenia społeczne, którym podlegają przedsiębiorcy? Jakie są konsekwencje korzystania z ulg przysługujących przedsiębiorcom? Na czym polega ,,Ulga na start”, ,,Mały ZUS” dla przedsiębiorcy? Jakie rodzaje umów może nawiązać pracodawca? Ile dni ma przedsiębiorca na zgłoszenie pracownika do ubezpieczeń w ZUS? 

Pani Marta Markun przybliżyła również tematykę emerytur i rent oraz zwróciła uwagę na zagadnienia związane z Olimpiadą wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, której etap szkolny odbędzie się 22.11.2022 r. W olimpiadzie wezmą udział uczniowie z klas 4tb1 i 4tb2 (łącznie 30 osób).

Koordynator spotkania- szkolny doradca zawodowy Małgorzata Siatkowska.
powrót