Projekt Międzynarodowe standardy w elektronice

1682786642094 Duży
Finał udziału uczniów w szkoleniach zawodowych  w ramach projektu unijnego Międzynarodowe standardy w elektronice

Projekt Międzynarodowe standardy w elektronice realizowany  był w trakcie dwóch lat szkolnych w okresie  od 01.05.2021 do 30.04.2023 r. W stażach zawodowych wzięło  udział łącznie  100 uczniów  w latach szkolnych  2020/2021 oraz 2021/2022.

Głównym celem unijnego projektu było podniesienie zdolności podnoszących kwalifikacje zawodowe,  realizowanie programu z  doradztwa edukacyjno-zawodowego, zapewnienie staży zawodowych dla uczniów, zakup sprzętu do pracowni zawodowej i z tym związane przeszkolenie nauczycieli z obsługi zakupionego sprzętu. Projekt dostosowany był  także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przed rozpoczęciem stażu uczniowie odbyli obowiązkowe badania lekarskie oraz szkolenie BHP. Szkolenia z zakresu IPC, ESD, BGA oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego realizowane były  sukcesywnie od maja 2021 do kwietnia 2023 roku.

W ramach projektu  przeprowadzono szkolenia dla uczniów:
1) Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC)
2) Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE(BGA)
3)Ochrona przed elektrycznością statyczną pakietów elektronicznych, z uwzględnieniem aplikacji SPACE (ESD)
4) Doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Uczniowie z każdego szkolenia otrzymali zaświadczenia i certyfikaty.

Jolanta Zielonka
szkolny koordynator  projektu