Spotkanie z psychoonkologiem p. Mateuszem Gawińskim

1678113474039 Duży
6 marca br. w sali A26 gościliśmy w szkole absolwenta Technikum Mechaniczno-Elektrycznego p. Mateusza Gawińskiego- psychologa, psychoonkologa, psychoterapeutę, pracującego w Centrum Onkologii w Warszawie i Fundacji Onkologicznej "Nadzieja"

Na dwugodzinnym spotkaniu, w którym uczestniczyły dwie klasy 2C i 2tb1, poruszone zostałytematy związane z depresją wśród młodych ludzi, uzależnieniem od mediów społecznościowych, obniżonym nastrojem, lękami, problemami w komunikacji interpersonalnej, trudnościami adaptacyjnymi, traumatycznymi wydarzeniami. Na drugiej godzinie lekcyjnej pan Mateusz opowiadał na pytania uczestników spotkania. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wygłoszonej prelekcji.

"Każdy sukces pacjenta osiągnięty w terapii jest dla mnie motorem napędowym do dalszych działań, a każdy zakończony pozytywnie proces psychoterapii ogromnym osiągnięciem”.

To jedna z kluczowych refleksji wygłoszona przez pana Mateusza.

Red. Jolanta Zielonka