Zostań kandydatem do Młodzieżowej Rady Miasta.

mlodziez
Młodzi, pomysłowi i pełni zapału.
Tacy kandydaci są poszukiwani do Młodzieżowej Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wybory odbędą się 29 października.

Młodzieżowa Rada Miasta to grupa młodych ludzi, wybranych przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach organizowanych
w szkołach. Zapraszamy naszych uczniów do zaangażowania się w pracę Młodzieżowej Rady Miasta. Swoją kandydaturę może zgłosić każdy uczeń zameldowany na terenie gminy Piotrków Trybunalski. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w wyborach opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

Działalność w Radzie to okazja do zdobycia niezwykłego doświadczenia, związanego z aktywnością na rzecz miasta i mieszkańców, a także poznania pracy samorządu od środka, zobaczenia, jak działa gmina, rozpoznania potrzeb swoich rówieśników. To też szansa na poznanie kreatywnych, aktywnych osób, z którymi można współpracować i działać na wielu polach, w zależności od własnych zainteresowań. Radni sprawują swoje funkcje społecznie, a ich kadencja trwa 2 lata. Niepełnoletni kandydaci muszą dołączyć do zgłoszenia zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Jeśli macie dobry kontakt z kolegami i koleżankami ze swojej szkoły i chcecie ich reprezentować, jesteście nastawieni na szukanie nowych rozwiązań i realizację pozytywnych celów, macie odwagę, by wyrażać własne zdanie i dodatkowy czas, który chcecie poświęcić na rzecz rówieśników i budowania lepszej przyszłości dla młodzieży w najbliższym otoczeniu, to Młodzieżowa Rada Miasta jest miejscem dla Was!

Sebastian Wojtaś