18-05-2017

111- lecie szkoły

Zaproszenie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rotmistrza Witolda Pileckiego ma zaszczyt zaprosić na Piotrkowski Marsz Pileckiego, który odbędzie się 25 maja 2017 r.

13 maja na warszawskim Żoliborzu odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego.
W naszej szkole tematy - ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania – są zawarte w Programie Wychowawczym Klas oraz w Programie Profilaktycznym i realizowane jako główne tematy na lekcjach z młodzieżą i na spotkaniach z rodzicami (podczas pedagogizacji rodziców).Ad.8. Przeprowadzenie pogadanek w klasach przez pedagoga szkolnego, wychowawcę na temat ubóstwa, empatii, postaw altruistycznych zwracając uwagę na rolę wolontariatu i chęć pomagania.
We wtorek 11.04.17r. odbyła się lekcja otwarta z matematyki przeprowadzona w klasie III c przez panią Annę Maliszewską na temat: „Moje hobby …  statystycznie”.
W dniach 5.05. – 8.05.2017 grupa 50 uczniów – uczestników projektu Erasmus+  brała udział w drugiej turze obowiązkowych zajęć przygotowujących do mobilności w ramach projektu ”Technika, praktyka, DOŚWIADCZENIE”.
Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od eucharystii odprawionej w intencji ojczyzny w amfiteatrze miejskim,
28 kwietnia br. o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017
21 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał

Echo strzałów w Katyniu grzmotami wciąż bije.
I krew na mundurach jak stygmat jest świeża.
Gdzie groby nieznane Polskiego Żołnierza
I każdy stracony - a przecież wciąż żyje.

Malwina Zofia Schwieters
22 kwietnia br. w siedzibie NOT w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów

ul. Roosevelta 1
tel. 44 732-38-33
e-mail: zsp1@zsp1.piotrkow.pl

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina

Pomocne strony

Jak minęły tobie wakacje ?

Zobacz wyniki