Drugi etap  unijnego projektu - CENTRUM DOSKONALENIA KWALIFIKACJI

board-158973_1280
Rekrutacja do II etapu projektu...

Drugi etap  unijnego projektu- CENTRUM DOSKONALENIA KWALIFIKACJI

Już od  6 września br.rozpoczyna się  rekrutacja  do II etapu  unijnego projektu pn.
 ,,Centrum Doskonalenia Kwalifikacji ”. Grupę docelową w projekcie stanowić będzie w roku szkolnym 2021/2022  50 uczniów/uczennic. Projekt skierowany jest w szczególności do uczniów w zawodzie: technik mechatronik i osób zainteresowanych zdobywaniem kwalifikacji zawodowych.
W ramach projektu przewiduje się przeprowadzenie szkoleń dla uczniów:

1) Nowoczesne metody lutowania, diagnozowania i napraw pakietów elektronicznych występujących we współczesnych urządzeniach mechatronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC) .
2) Diagnozowanie i usuwanie usterek urządzeń mechatronicznych zawierających komponenty Ball Grid Array, w tym również w aplikacjach SPACE (BGA).
3) Ochrona przed elektrycznością statyczną, a mechatroniczne stanowiska monterskie
i serwisowe, z uwzględnieniem obsługiwanych aplikacji SPACE (ESD).
4) Doradztwo edukacyjno-zawodowe.
5) Realizację staży wakacyjnych  dla uczniów objętych wsparciem w ramach projektu
Dla 50  uczestników w 2022 roku ( lipiec-sierpień)  organizowane będą płatne staże wakacyjne. Uczeń w ramach stażu zobowiązany jest wypracować 150 godzin, za które otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 800,00 złotych. Przed rozpoczęciem stażu każdy stażysta obowiązkowo odbywa szkolenie BHP oraz badania lekarskie. Uczniowie chętni do uczestnictwa w projekcie zgłaszają swoją kandydaturę poprzez złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych najpóźniej do 14 września 2021 r.
(godz.15:00) do  sekretariatu szkoły.  W ciągu 7 dni po złożeniu formularzy rekrutacyjnych  Komisja rekrutacyjna w składzie: Kierownik Projektu, Szkolny Koordynator Projektu oraz Dyrektor Szkoły dokona wyboru 50 uczniów do projektu. Zostanie sporządzona i ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz lista rezerwowa. Szczegółowych  informacji dotyczących zasad, warunków i trybu organizacji projektu udziela szkolny koordynator projektu. Uczniowie zainteresowani projektem zapoznają się  Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (dokument znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce Centrum Doskonalenia Kwalifikacji 2021/2022).

Red. Jolanta Zielonka- szkolny koordynator projektu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WŁ 2014-2020 Projekt „Centrum Doskonalenia Kwalifikacji” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020Oś priorytetowa: XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności Działanie: XI.3Kształcenie zawodowe Okres realizacji: 01.10.2020–30.09.2022Budżet projektu:1 738 330,61PLN Dofinansowanie z EFS: 1 564 497,54PLN.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WŁ 2014-2020

Regulamin-rekrutacji (pdf) 0.25mb, (Pobrań: 84)