Jak zostać milionerem?

received_161913760032825
W dniach 27 i 28 lutego w naszej szkole odbyły się dwa spotkania na temat: "Jak zostać milionerem? – czyli o matematyce w różnego rodzaju grach losowych", które przygotowała i przeprowadziła p. Anna Maliszewska - nasza nauczycielka matematyki i konsultantka metodyczna z matematyki w CRE WŁ.
Nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, humanistycznych i językowych oraz zawodowych, którzy przybyli na spotkania,  zostali zapoznani z zasadami game based learning (uczenie oparte na grach) i grywalizacji, z narzędziami cyfrowymi i sposobami tworzenia różnych gier online oraz rozwiązaniami nietypowych zadań probabilistycznych i zadań opartych na grach losowych, planszowych, karcianych, zapałczanych itp.

Poznali kilkanaście porad "jak zostać milionerem" oraz sami zmagali się z różnego rodzaju grami rozwijającymi myślenie, kojarzenie, zapamiętywanie i zręczność.

Co wzbogaciło ich warsztat pracy o nowatorskie techniki i metody nauczania oraz o ciekawe materiały, które można wykorzystać podczas prowadzenia lekcji z uczniami w połączeniu z grami.

Było kreatywnie, innowacyjnie, wesoło i słodko,
co widać na załączonych zdjęciach.

Anna Maliszewska.