14.03 - Dzień Liczby π

liczba-pi2
3,14159265358979323846264338327950288...
Tradycją naszej szkoły jest już od dawna  organizowanie święta Dnia Liczby PI.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i nauczaniem zdalnym, w tym roku szkolnym zaproponowałyśmy zorganizowanie tego święta w warunkach bezpiecznych, domowych wspólnie z rodziną w dniach 11 – 17.03.2021 r. – w formie online.

Przygotowałyśmy do zapoznania się -  artykuł, prezentację oraz film, który służy za instrukcję do wyznania doświadczalnego Liczby PI - metodą Buffona.

Celem głównym tego święta jest:

· Uświadomienie i urzeczywistnienie istoty praktycznego zastosowania Liczby PI.

Celami szczegółowymi są:

· Kształcenie umiejętności praktycznego wykorzystania matematyki.

· Przygotowanie do wykorzystywania zdobytej wiedzy matematycznej w różnych warunkach - w tym domowych.

· Kształtowanie umiejętności pracy w grupie rodzinnej i nawiązywania kontaktów interpersonalnych z najbliższymi.

· Rozbudzanie wyobraźni, inspirowanie kreatywności, rozwiązywanie w sposób twórczy problemów i zadań.

· Podnoszenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł i publikowania ich.

· Wyrobienie w uczniach przekonania, że wszędzie można uczyć się matematyki i jednocześnie przy tym dobrze się bawić.

Nasze szkolne - WYZWANIE ☺  - podjęły już cztery klasy IV tb1,

III tb1, IItc2, Itb1 wraz z 4 nauczycielkami matematyki –

p. Anną Maliszewską, p. Anną Rajkowską, p. Jolantą Janik,

p. Eweliną Dobiech i oczywiście wspólnie ze swoimi rodzinami.

Bardzo się cieszymy, że w tak trudnych warunkach – jaką jest praca i nauka zdalna oraz czas pandemii – potrafimy się jeszcze zmobilizować do dalszej pracy i nauki oraz wykazać się wiedzą matematyczną, kreatywnością i pomysłowością.

Takimi działaniami udowodniliśmy, że wszędzie można uczyć się matematyki, a do tego jeszcze dobrze się bawić wspólnie z rodziną w warunkach domowych oraz online.  A przede wszystkim wykazaliśmy się odpowiedzialnością - bo dbamy o zdrowie swoje i osób najbliższych.

Zachęcamy wszystkich do świętowania – Dnia Liczby PI!!!

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych materiałów edukacyjnych oraz do wspólnej zabawy!!!

Czekamy na Wasze zdjęcia, filmiki z przebiegu tego święta w waszych domach!!!

Życzymy oczywiście zdrowia!!!

I wszystkim bardzo dziękujemy!!!

Organizatorki: Anna Maliszewska i Anna Rajkowska.

pi (odp) 3.82mb, (Pobrań: 284)