21 marca - Światowy Dzień Poezji

dzien-poezji
Drodzy Uczniowie!
21 marca 2021 roku będziemy obchodzić Światowy Dzień Poezji. Jest to święto obchodzone corocznie, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 r. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma stać się nowym impulsem, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie.

Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów - twórców, którzy chcieliby pochwalić się swoimi wierszami i talentem poetyckim, do zgłaszania utworów do dnia 19.03.2021 r.

Wybrane wiersze naszych uczniów można będzie przeczytać na przygotowanej wystawce literackiej w szkole w dniu 22.03.br., lub na stronie biblioteki szkolnej: www.facebook.com/tpsbiblioteka.szkolna3 .

Wiersze można przynieść osobiście do biblioteki lub wysłać na adres: renata _stefaniak@op.pl

red. Renata Stefaniak