5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

371177307_858582262615140_8019941808127123713_n
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.” Jan Paweł II Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1986 roku i od tego czasu 5 grudnia oficjalnie obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy.
Celem obchodów jest pokazanie bezinteresownej pomocy i wyrażenie uznania dla pracy osób, które na co dzień angażują się w działania na rzecz innych. Święto to jest również okazją do pokazania światu, jak dużą rolę odgrywają osoby pracujące społecznie, na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

To także dobry dzień na to, aby wolontariusze zachęcali innych do realizowania różnego rodzaju inicjatyw na rzecz potrzebujących.

W Dniu Wolontariusza w wielu krajach odbywają się różnego rodzaju konferencje, pokazy, warsztaty. Wobec tego, my także zachęcamy do świętowania tego ważnego dnia oraz do przyłączenia się do naszego Klubu Wolontariusza, który działa w naszej szkole od ponad dwudziestu lat, jego założycielką jest pani Anna Maliszewska. W czwartek 30 listopada w naszej szkole zainicjowaliśmy obchody Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia - odbył się on w odsłonie Mikołajkowej.

Uczniowie klasy 3tb2 odebrali słodką nagrodę za największe zaangażowanie w zbiórkę karmy dla zwierząt i przygotowali prezentację promującą ideę wolontariatu, która zostanie przedstawiona w klasach 3C, 1ti2, 1tc, 1C, 1B, 3tb2, 4ti1, 5tb3, 1tb1, 1tb2, 4A.

Rozstrzygnięto także konkurs na plakat „Lepszy świat przez wolontariat":

I miejsce - Anastazja Pabich 4A

II miejsce ex aequo - Martyna Lasek Oliwia Balecka Lucy Mamczyk z 3C oraz Kamila śniada, Maria Szymczak z 4A

III miejsce, dwie prace - Julia Pilichowska Aleksandra Warych z 3B i Zuzia Caban, Oliwia Kręzel z 4A

Z okazji tego szczególnego Święta składamy wszystkim Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Nasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Nam nigdy energii i pasji. Pamiętajcie, że małe działania zmieniają świat!!! Opiekunowie Klubu Wolontariusza działającego w ZSP nr 1: Anna Maliszewska, Małgorzata Siatkowska, Justyna Kowalczyk, Monika Szulc, Monika Miara, Ewelina Nowaczyk, Wojciech Franas.