A to Polska właśnie…

P1190839
W piątek, 7 grudnia, pod tym właśnie tytułem odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja języka polskiego.
Było to kolejne przedsięwzięcie upamiętniające 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Lekcja ta w swej tematyce odnosiła się do twórczości Stanisława Wyspiańskiego, a w szczególności do jego najsłynniejszego dramatu symbolicznego - „Wesela”.

Mogliśmy na chwilę przenieść się do bronowickiej chaty,  by chłonąć atmosferę tamtych czasów, by zobaczyć się z uczestnikami wesela  – inteligencją z Krakowa i chłopami z Bronowic.

Spotkanie to było także niezwykłą lekcją patriotyzmu. Występujący uczniowie uzmysłowili nam, że pomimo wielu wad i zalet, pomimo wielu różnic społecznych, majątkowych i historycznych jesteśmy narodem, którego łączy miłość do ojczyzny. Polska jest bowiem w sercu każdego z nas.

Tę nietypową lekcję języka polskiego przygotowali uczniowie z klas: 1B, 1tb1, 2A, 2tc, 3ta, 3ti2, 3tb1 pod kierunkiem pani Ewy Borkowskiej i pani Ewy Szmańdy. W organizację uroczystości zaangażowały się również panie Joanna Stonoga i Anna Grześkiewicz.