Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

akademia-now-patriotyzmu

W dniach 5 i 6 listopada (czwartek i piątek) klasa I Ti2 brała w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu udział w zajęciach, prowadzonych przez regionalnych liderów. Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu jest projektem realizowanym przez Klub Jagielloński od 2009 r. (wcześniej pod nazwą Akademii Dojrzałych Obywateli).

Ostatnia edycja Akademii (2014/2015) objęła swoim zasięgiem 10 województw, 100 szkół, czyli ponad 3000 uczniów! Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu polega na prowadzeniu w szkołach cyklu całodniowych innowacyjnych symulacji, gier oraz zajęć typu case study poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu i samorządowemu oraz zakłada zrealizowanie z uczniami projektu społecznego w duchu nowoczesnego patriotyzmu. Uczniowie są angażowani w różnorodne działania na każdym etapie projektu: piszą teksty, robią zdjęcia, kręcą filmiki, realizują wymyślone przez siebie projekty, prezentują i bronią swoich pomysłów przed gronem ekspertów. Rozwój Akademii jest możliwy dzięki strategicznemu partnerstwu Fundacji PKO Banku Polskiego.

W poprzedniej edycji uczniowie klasy III Ti zdobyli w ogólnopolskim finale drugie miejsce.

Szkolnymi koordynatorami są: Pan Sebastian Wojtaś i Pan Rafał Ciupiński.

Sebastian Wojtaś