Akcja charytatywna

46508438_255862248432295_1988446493702356992_n
W naszej szkole w dniach 19-21 XI 2018 r. odbyła się akcja charytatywna, której dochód przeznaczyliśmy na specjalistyczny sprzęt-siedzisko terapeutyczne KIT dla Marcina.
Fundacja na RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH ,,POMÓŻ I TY” jak co roku przesyła nam pakiet ,,cegiełek - karnetów bożonarodzeniowych”, które rozprowadziliśmy wśród naszych uczniów oraz nauczycieli.

W tym roku podopiecznym fundacji okazał się 21-letni Marcin Malinowski, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jego choroba m.in. ogranicza mu kontakt ze światem. Do poruszania się na wózku inwalidzkim Marcin pilnie potrzebuje siedziska terapeutycznego, które ustabilizuje postawę całego ciała, ułatwi codzienną rehabilitację, poprawi jego bezpieczeństwo oraz kontakt z otoczeniem.

W przeprowadzoną akcję włączyły się klasy: 1B, 1A, 1ti2, 1rb2, 2ti2, 2tb2 oraz dwóch anonimowych darczyńców. Zebraliśmy 136,80 gr. Kwota ta została wpłacona na konto fundacji.

Za okazaną pomoc, wsparcie oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka serdecznie dziękujemy oraz mamy nadzieję, że ta maleńka kropelka dobroci pomoże Marcinowi uzyskać potrzebny sprzęt.

Organizator akcji: Małgorzata Siatkowska