Arena Młodych

277534239_509340470714495_5412429209756358196_n
Największe wydarzenie ewangelizacyjne dla młodzieży
Arena Młodych – największe wydarzenie ewangelizacyjne dla młodzieży. 31 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Arenie Młodych. Pomysłodawcą Areny, która odbyła się po raz 5, jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy braci z ojcem, która nawiązywała do przeczytanej chwilę później Ewangelii – przypowieści o Synu Marnotrawnym. Szczególnym momentem każdej Areny Młodych jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku organizatorzy zadbali, aby Najświętszy Sakrament był jak najbliżej młodych, stąd specjalnie wykonana na tę okazję monstrancja była ustawiona nisko – bliżej młodych klęczących na płycie areny. W czasie adoracji, każdy z uczestników spotkania mógł skorzystać z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej. Dopełnieniem spotkania był moment, kiedy po oczyszczeniu serca w sakramencie pojednania, młodzi mogli przystąpić do Komunii Świętej. Arenę Młodych zakończyło zaproszenie do kontynuacji tej duchowej przygody poprzez uczestnictwo w Kursach Alpha organizowanych w specjalnie przygotowanych miejscach na terenie Łodzi.