Arena Młodych – rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Messenger_creation_1f81042a-2bf4-435a-ab1d-b4f7cbe158df
W piątek (16 lutego) w łódzkiej Atlas Arenie uczniowie naszej szkoły pod opieką: p. Elżbiety Jakubik, p. Małgorzaty Magiera, p. Adrianny Warkoczewskiej i p. Sławomira Jabłońskiego uczestniczyli w spotkaniu ewangelizacyjnym Arena Młodych z ks. kardynałem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.
Wydarzenie rozpoczęło się od integracji 6,5 tyś. uczestników ze szkół ponadpodstawowych, którzy przybyli z całej Archidiecezji Łódzkiej. Zebrani wysłuchali świadectw młodych ludzi, którzy na drodze swojego życia spotkali Pana Boga.

Piękną oprawę muzyczną, profesjonalne nagłośnienie i światła koncertowe przygotował zespół Mocni w Duchu z Łodzi.

Następnie po uroczystym wprowadzeniu Ewangelii uczestnicy Areny wysłuchali fragmentu o uzdrowieniu paralityka, który przez 38 lat bezskutecznie próbował się dostać do cudownej, jerozolimskiej sadzawki Betesda, by odzyskać zdrowie. Kardynał wskazał na pytanie, które Jezus zadaje zarówno ewangelicznemu bohaterowi, jak i każdemu z nas – „Czy chcesz stać się zdrowym?”. Jak podkreślił metropolita, paralityk nie miał wiary w zmianę. Jezus nie tylko go uzdrowił, ale i uzdolnił do miłości.
W drugiej części nauki arcybiskup przytoczył historię jednego z trzech największych świętych Kościoła - św. Augustyna.
Po konferencji była wyjątkowa procesja „Spacer Pana Jezusa” między sektorami, adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której uczestnicy rekolekcyjnego spotkania mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez osoby należące do wspólnot, a także odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tej formie rekolekcji i za rok z pewnością wezmą w niej również udział.

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla dyrekcji, wychowawców
i nauczycieli za umożliwienie młodym ludziom wzięcia tak aktywnego udziału
w spotkaniu ewangelizacyjnym.

Małgorzata Magiera