Drzwi otwarte w ZSP nr 1

_DSC7124-56
„Drzwi Otwarte” za nami. 25 maja 2018 r. gościliśmy w murach naszej szkoły licznie przybyłych gimnazjalistów z miasta i powiatu.
Dla naszych gości przygotowaliśmy Festiwal Nauki, którego celem bylo pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym. Zapewniając wiele atrakcji staraliśmy się przekonać odwiedzających, że TPS - To Pewny Sukces. Rozwija talenty i inspiruje do samorozwoju. Goszczący u nas gimnazjaliści mogli obejrzeć, wykonywane przez naszych uczniów, doświadczenia i pokazy zjawisk fizycznych, poddać się filozoficznym rozważaniom matematycznym.

Na chętnych czekały ciekawe konkursy i quizy z języka polskiego i języków obcych. W pracowni ekologicznej można było poznać sekrety urody i pielęgnacji skóry oraz warunki uprawy roślin z różnych kontynentów i ich wpływ na nasze zdrowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze pracownie zawodowe: informatyczna, mechatroniczna, elektroniczna i elektryczna, oraz prezentacja osiągnięć koła mechatroniczno - robotycznego Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę z historii.

Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia budynku szkoły, a także porozmawiania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i licznie przybyłymi absolwentami. Dodatkowo w sali gimnastycznej odbywał się turniej piłki siatkowej chłopców.

Ponadto przy wejściu do szkoły ustawiono 2 punkty informacyjne oraz stanowisko do badania własnych predyspozycji zawodowych.

Gimnazjaliści otrzymali też ulotki i gazetki szkolne. Mogli również skosztować ciasteczek, przygotowanych przez uczennice z liceum. Także boisko szkolne zamieniło się w tym dniu w wielki parkiet, na którym młodzież wielokrotnie odtańczyla „belgikę”, dając pokaz swych umiejętności tanecznych.

Wydarzenie to było swoistym świętem nauki wskazującym na to, co w nauce jest ważne, a jednocześnie ciekawe i pobudzające do dalszego myślenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasza szkołę. Mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie spotkamy się w murach naszej szkoły.

Do zobaczenia we wrześniu.
Zapraszamy.

red. Agnieszka Swat