Dzieci z zielonego autobusu - spotkanie z Arturem Ossowskim.

1
W dniu 6. 11. 2023 r. w odbyło się spotkanie z Panem Arturem Ossowskim, naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN oddział w Łodzi, na temat niemieckiego obozu koncentracyjnego, mieszczącego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi.
Pan Artur Ossowski zajmuje się historią Łodzi i regionu w okresie II wojny światowej. Jest autorem najnowszej publikacji ”Dzieci z zielonego autobusu”. Z zeznań o niemieckim obozie dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi (1942–1945).

Głównym celem publikacji jest uzupełnienie informacji o funkcjonowaniu obozu dla dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi, uporządkowanie danych i zaprezentowanie  kolejnych materiałów na ten temat, zwłaszcza dotyczących przebiegu procesu obozowej nadzorczyni Eugenii Pol, który toczył się w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych XX w.