Z nożyczkami w Krainie Matematyki

Messenger_creation_3aa1d302-0a06-4cb6-8eed-6477386ecef5
W czwartek 13 czerwca w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne: „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”.
Przygotowała i przeprowadziła je konsultantka metodyczna z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, a zarazem nasza nauczycielka od matematyki pani Anna Maliszewska.

Podczas zajęć prowadząca pokazała zgromadzonym nauczycielom jak urozmaicić lekcje matematyki, również jak wykorzystać pojęcia matematyczne na godzinach wychowawczych, na wycieczkach, zajęciach świetlicowych itp. oraz jak połączyć to kształcenie z rozwijaniem zdolności manualnych uczniów.

Obecni uczniowie z klas: 1 ta, 3 tb2 i 3C w czasie spotkania rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki, podejmowali decyzje, budowali wieżę, dzielili figury na równe części oraz tarczę zegara na równe sumy, musieli też przygotować w grupach plakat z wycietych kolorowych figur na temat "Wakacje w oczach ucznia" i w ciekawy sposob go zaprezentować.

Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością, szybkością podejmowania decyzji i rozwiązywania w sposób twórczy problemów. Spotkanie wpłynęło też pozytywnie na integrację zespołów klasowych oraz wzmocnienie relacji między uczniami, a nauczycielami.