Dzień dziecka

received_3166486963630898
Warsztaty pod tytułem Laboratorium Zmysłów
3 czerwca 2022 roku z okazji Dnia Dziecka Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim przygotowali dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta warsztaty pod tytułem "Laboratorium Zmysłów” oraz zabawy sportowo - muzyczne. Zabawy sportowe prowadził pan Paweł Zieliński.

Dzięki uprzejmości Muzeum w Piotrkowie Trybunalski impreza odbyła się na dziedzińcu dawnego Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4). Piękne miejsce związane z historią miasta, słoneczna aura, zielone trawniki zachęcały do zabawy połączonej z nauką. Organizatorzy stworzyli wakacyjny, piknikowy klimat, jaki uwielbiają dzieci i dorośli. Uczniowie z klas 2A i 3tb3 pod opieką Pań: Anny Maliszewskiej i Anetty Grudzień przygotowali trzyczęściową strefę zabawy i relaksu. W jednej części zbudowali z kolorowych puf i stolików muzyczną osadę. Tu dzieci uczyły się grały na dzwonkach, śpiewały i przygotowywały się do odtańczenia poloneza. Ten taniec wprowadzał elementy historii i tradycji szlacheckiej, jakże związanych z miejscem, w którym byliśmy.

Część druga była sferą zabaw sportowych, okazało się, że mimo mijających pokoleń, najbardziej lubimy rywalizację i zwycięstwo. W trzeciej części rozłożone na trawie kolorowe kocyki zachęcały do relaksu. Uczniowie z ZSP 2 zaproponowali serię zadań związanych z funkcjonowaniem zmysłów. Podczas wykonywania ćwiczeń doświadczyli jak to jest, gdy któryś z nich zawodzi. Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Wierzymy, że przy okazji dobrej zabawy były to dla dzieci cenne i wartościowe doświadczenia.

Organizatorki Anna Maliszewska, Anetta Grudzień