20231013_092350 Średni
Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą nauczać. (Mark Twain)
W piątek 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczysta Rada Pedagogiczna.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.

Zgromadzonych powitał Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, który przekazał głos przedstawicielom Szkolnej Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, złożyli oni najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji.

Następnie Pan dyrektor podkreślił, że dzień 14 października jest świętem nas wszystkich, podziękował za owocną współpracę i życzył sukcesów zawodowych, radości z wykonywanej pracy oraz zdrowia i poczucia spełnienia.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja do wręczenia nagród za wyróżniającą pracę dydaktyczno - wychowawczą i opiekuńczą.
W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali:
1. Jolanta Zielonka
34. Paweł Zieliński
35. Mirosława Ziębińska
36. Tomasz Zygier

Za zaangażowanie w pracę zawodową Nagrodę Dyrektora otrzymali także pracownicy administracji i obsługi:

1. Anetta Śpiewak
2. Karolina Kędziora
3. Ewelina Jarzębowska
4. Izabela Pawełczyk
5. Róża Piwowarska
6. Iwona Tarnowska
7. Kazimierz Staśkiewicz

W czwartek wyróżnione zostały również otrzymując Medal Komisji Edukacji Narodowej Pani Agnieszka Swat i Medal Srebrny za Długoletnią Służbę Pani Wioletta Leśniewska.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały także Nagrody Prezydenta Miasta, do których wytypowani zostali Pan dyrektor Bogusław Łukaszewski, nauczycielka matematyki Pani Ewelina Dobiech, nauczyciel języka angielskiego Pan Bartłomiej Lipiński oraz Pani Dorota Pyć – pracownik administracji i obsługi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.