Dzień otwartych drzwi za nami!!!

received_1119037022008681
Wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół podstawowych.
Dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 to wydarzenie, które powtarzane jest cyklicznie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół podstawowych.

1 czerwca naszą szkołę odwiedziło blisko pół tysiąca młodych ludzi stojących przed wyborem szkoły średniej. ZSP nr 1 wyróżnia się wyjątkową atmosferą, a także bogatą ofertą edukacyjną, którą oferują: V Liceum Ogólnokształcące (klasa humanistyczna, klasa społeczna, klasa biologiczno-chemiczna, klasa turystyczna) oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne (technik elektronik, technik mechatronik, technik elektryk, technik informatyk, technik robotyk).

Młodzież miała okazję, aby wraz z przewodnikami zwiedzić budynek szkoły, a także porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i chętnie odwiedzającymi „starą” szkołę absolwentami.

Wzorem poprzednich lat dyrekcja, nauczyciele i nasi uczniowie przygotowali liczne atrakcje dla odwiedzających tego dnia TePeS. Odbyły się pokazy przedmiotów technicznych, zaprezentowano sprzęt informatyczny, prezentacje układów mechatroniczno-pneumatycznych, hydraulicznych, elektrycznych i elektronicznych, były gry językowe, zawody sportowe, quiz matematyczny, konkurs polonistyczny, prezentacja sylwetki naszego patrona rtm. Witolda Pileckiego i wiele innych, jak przygotowane przez szkolnego doradcę zawodowego „drzewko motywujące”, czy kawiarenka stworzona dla miłych gości - opiekunów odwiedzających nas wraz z młodzieżą. Zdecydowanie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i ogromne zainteresowanie kierunkami kształcenia proponowanymi przez naszą szkołę. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania tego wydarzenia.