Edukacja filmowa

pilecki
5 października br. młodzież wraz z nauczycielami  miała okazja obejrzeć w kinie Helios film pt. Pilecki w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego.
Dzieło filmowe było   fabularyzowanym dokumentem przedstawiającym  historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej.  Historia polskiego  bohatera  wojennego poprzedzona została opowieściami i wspomnieniami pana Andrzeja Pileckiego-syna Witolda Pileckiego.  Odtwórca głównej roli, Marcin Kwaśny, powiedział, że ,,ten film pokazuje przede wszystkim człowieka, którzy stał się bohaterem" . W filmie wystąpili również Piotr Głowacki, Małgorzata Kowalska oraz Andrzej Pilecki-syn rotmistrza Witolda Pileckiego.
Koordynatorem  przedsięwzięcia kulturalnego  była pani Lidia Woźniak-szkolny rzecznik praw ucznia w ZSP nr 1.

Jolanta Zielonka