Finał unijnego projektu Z pasji do zawodu

1680157881328 Duży

Projekt „Z pasji do zawodu” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim realizował projekt pt. "Z pasji do zawodu". Grupę docelową w projekcie stanowiło 30 uczniów w zawodach: technik elektronik  i technik elektryk oraz 6 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszyscy zakwalifikowani uczniowie w grupach 10-osobowych odbyli obowiązkowe
szkolenia z zakresu:

1. Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentemdla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC)- w dniach 12-30 grudnia 2022 r.

2. Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE (BGA)- w dniach 6-13 lutego 2023 r.

3. Ochrona przed elektrycznością statyczną pakietów elektronicznych, z uwzględnieniem aplikacji SPACE (ESD)- w dniach 27-29 marca 2023 r.

W ramach unijnego projektu ,,Z pasji do zawodu” zakupiony został sprzęt elektroniczny do pracowni elektroniki i robotyki.3 marca br. odbyło się szkolenie pn. Ochrona przed elektrycznością statyczną pakietów elektronicznych, z uwzględnieniem aplikacji SPACE (ESD) dla 6 nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. Celem szkolenia było pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej ESD oraz przygotowanie nauczycieli do właściwego wykorzystywania zakupionego sprzętu elektronicznego i przekazanie wiedzy praktycznej uczniom o zasadach jego użytkowania.

Red. Jolanta Zielonka
szkolny koordynator projektu