II edycja projektu dla elektryków, elektroników i mechatroników

hard-drive-gad00a2ccc_1280
Międzynarodowe standardy w elektronice

II edycja projektu dla elektryków, elektroników i mechatroników "Międzynarodowe standardy w elektronice"

Od 4 do 13 maja  br. uczniowie, szczególnie    klas  trzecich technikum w zawodach: technik elektryk  elektronik i mechatronik mogą składać formularze do  projektu pn. „Międzynarodowe standardy w elektronice”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Celem głównym projektu jest podniesienie zdolności podnoszących kwalifikacje zawodowych, programu doradztwa edukacyjno-zawodowego, zapewnienie staży zawodowych dla uczniów.

Projekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W ramach projektu przewiduje się przeprowadzenie szkoleń dla uczniów:

1) Zaawansowane metody lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej (IPC)
2) Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, w tym również zastosowania SPACE(BGA)
3) Ochrona przed elektrycznością statyczną pakietów elektronicznych, z uwzględnieniem aplikacji SPACE (ESD)
4) Doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Uczniowie z każdego szkolenia otrzymają zaświadczenia i certyfikaty.

Projekt rozpoczyna się  udziałem 50 uczniów w stażu wakacyjnym, w tym roku szkolnym.   Stażysta zostanie doposażony w odzież ochronną (fartuch ochronny, koszulka ESD, obuwie antystatyczne, okulary, opaska antystatyczna, rękawiczki). Przed rozpoczęciem stażu odbywają się obowiązkowe badania lekarskie oraz szkolenie BHP.

Szkolenia z zakresu IPC, ESD, BGA oraz doradztwa edukacyjno-zawodowego będą realizowane od  września  2022.  18  maja br. zostanie ogłoszona lista zakwalifikowanych.

Jolanta Zielonka
szkolny koordynator  projektu

Regulamin-rekrutacji (pdf) 0.26mb, (Pobrań: 65)
Dokumenty-rekrutacyjne-Piotrkow (pdf) 0.47mb, (Pobrań: 67)