Kariera w IT: Python vs. C++ - Spotkanie w Naszej Szkole

FB_IMG_1717400289015
29 maja 2024 roku w Naszej Szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z profesjonalistami z branży IT!
Sala A26 wypełniła się uczniami Technikum Mechaniczno-Elektrycznego, którzy mieli okazję uczestniczyć w inspirującym wydarzeniu.

Temat spotkania: Ścieżki kariery w informatyce: Python vs. C++ - jak zostać programistą juniorem po ukończeniu edukacji w szkole średniej

Nasi goście:

Developer z Commerzbank AG specjalizujący się w Pythonie
Rekruter i programista z NOKIA Solutions and Networks specjalizujący się w C++

Co się działo?

Zapoznanie ze ścieżką kariery w branży informatycznej - prelegenci przedstawili możliwości rozwoju zawodowego i perspektywy pracy w branży IT.
Opis procesu rekrutacyjnego na stanowisko Juniora/młodszego programisty - uczniowie dowiedzieli się, jak krok po kroku wygląda przykładowy proces rekrutacyjny oraz jakie umiejętności są wymagane.
Programistyczne zadania rekrutacyjne - zostały zaprezentowane dwa zadania rekrutacyjne w C++, wraz z omówieniem i punktacją.
Debata – Questions and Answers (Q&A) - uczniowie mieli możliwość zadawania pytań naszym ekspertom.

Cele spotkania:

- przedstawienie procesu rekrutacyjnego na stanowisko Juniora/młodszego programisty;
- zaprezentowanie przykładowych zadań rekrutacyjnych w C++;
- promowanie postawy proaktywnego uczenia się i rozwijania umiejętności programistycznych.
- zachęcanie do inwestowania w rozwój osobisty oraz kształtowania umiejętności twórczego rozwiązywania problemów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 1ti1, 1ti2, 2ti1 i 2ti2. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie!

Specjalne podziękowania kierujemy do naszych prelegentów za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Było to spotkanie pełne wartościowych informacji i inspiracji dla naszych przyszłych programistów.