Na pograniczu województw świętokrzyskiego i mazowieckiego, przy drodze do wsi Boków, stała niegdyś leśniczówka. To właśnie tam, na początku listopada 1944 roku, rozegrał się dramatyczny epizod II wojny światowej. W okolicy przez sześć godzin trwał ciężki bój między oddziałami Wehrmachtu a 25 Pułkiem Piechoty Armii Krajowej dowodzonym przez majora Rudolfa Majewskiego "Leśniaka".
Dziś w miejscu dawnej leśniczówki stoi odnowiony pomnik, a kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się krzyż upamiętniający partyzanta, który podjął ostatnią, heroiczną próbę ratunku.
Klub Historyczny im. ppłk dr Haliny Kępińskiej - Bazylewicz pod opieką Pani Joanny Wieczorek miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej mszy polowej oraz odsłonięciu odrestaurowanego pomnika. Po oficjalnych obchodach odbyło się również spotkanie przy wspólnym poczęstunku.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom wsi Boków oraz Pani Sołtys Magdalenie Szostak za zaproszenie i za piękne podtrzymywanie pamięci o bohaterach 25 Pułku Piechoty Armii Krajowej
Klub Historyczny im. ppłk dr Haliny Kępińskiej - Bazylewicz pod opieką Pani Joanny Wieczorek miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystej mszy polowej oraz odsłonięciu odrestaurowanego pomnika. Po oficjalnych obchodach odbyło się również spotkanie przy wspólnym poczęstunku.
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom wsi Boków oraz Pani Sołtys Magdalenie Szostak za zaproszenie i za piękne podtrzymywanie pamięci o bohaterach 25 Pułku Piechoty Armii Krajowej
