Koło Matematyczne i Koło Olimpijskie

88ef9999354eb8e4f5d69635a7d882e3
Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego organizują Koło Matematyczne i Koło Olimpijskie.
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych matematyką.

Celem Koła Matematycznego jest poszerzenie wiedzy uczniów zainteresowanych matematyką o zagadnienia znajdujące się poza programem szkolnym.

Celem Koła Olimpijskiego jest przygotowanie uczniów do startu w Olimpiadzie Matematycznej.

Młodzież będzie miała okazję przekonać się, że matematyka wcale nie musi być nudna, a jej uczenie się nie polega na odtwarzaniu wyuczonych algorytmów. Rozwiązywane zadania będą rozwijały umiejętność logicznego myślenia, a nie wykorzystywania utartych schematów. Pokażą, że matematyka jest ciekawa, mądra, wciągająca i potrzebna.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UŁ w Łodzi, ul. Stefana Banacha 22.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy 29 października 2015 roku (czwartek), o godz. 16:15 do sali A407.

Zajęcia Koła Matematycznego i Koła Olimpijskiego są bezpłatne.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, adres mailowy, profil klasy i nazwę szkoły, proszę kierować na adres : zofia.walczak@math.uni.lodz.pl (do 28 października 2015 r.) lub przyjść na pierwsze spotkanie.