Kongres Pamięci Narodowej w Warszawie

IMG_4927
„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem na stadionie PGE Narodowy w Warszawie Instytut Pamięci Narodowej zorganizował  Kongres Pamięci Narodowej.
To pierwsze takie wydarzenie, oferujące pasjonatom naszych dziejów debaty historyczne, gry, wystawy, warsztaty, pokazy filmowe i wiele innych atrakcji.

W dniu 14.04.2023 r. Pan Bogusław Łukaszewski i Pan Sebastian Wojtaś wraz z grupą uczniów naszej szkoły uczestniczyli w drugim dniu Kongresu Pamięci Narodowej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Drużyna Inki”, którego celem było przedstawienie historii niezłomnej sanitariuszki Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. Uczestnicy warsztatów poznali jej historię, rodzinę i heroiczną walkę o życie każdego walczącego. W drugiej części warsztatów przeprowadzone zostało szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie zapoznali się ze 𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟ą 𝐄𝐝𝐮𝐤𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐓𝐞𝐜𝐡𝐧𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐢, która przybliża najważniejsze wydarzenia w Polsce XX wieku poprzez gry, multimedia, a także nowe technologie i wirtualną rzeczywistość.

Dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej w Łodzi za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym niesamowitym wydarzeniu.

Sebastian Wojtaś