„Krajobraz Polski wierszami malowany”

30629470_1738703099501263_3780697253530828800_n
12 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się konkurs recytatorski:
„W drodze ku wolności…Krajobraz Polski wierszami malowany” przygotowany dla młod zieży gimnazjalnej oraz uczniów klas 7 szkoły podstawowej.

Wydarzeniem tym zainaugurowaliśmy w naszej szkole obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku świętujemy wyjątkową rocznicę, dlatego też teksty zaprezentowane przez uczestników nawiązywały do tematyki patriotycznej, podkreślając jak wielką rolę w drodze ku wolności odegrała literatura. Celem przedsięwzięcia była również popularyzacja poezji wśród młodzieży, uwrażliwienie na jej piękno oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Przygotowaniem konkursu zajęły się panie Anetta Grudzień, Żaneta Cypel, Urszula Goska i Jagoda Lewińska oraz pan Michał Szczepański.

Wszystkich przybyłych gości powitała pani Grażyna Głowacka - wicedyrektor ZSP nr 1, która następnie oddała głos prowadzącej - uczennicy klasy 2 A Julii Ślęzak. W konkursie udział wzięło 41 uczniów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Wszyscy wspaniale przygotowali się do występu. Spośród uczestników jury w składzie: pani Grażyna Głowacka, pani Anetta Grudzień i pani Jagoda Lewińska wyłoniło zwycięzców i wyróżniło trzy występy:

I miejsce: Natalia Pawełczyk, Gimnazjum w Moszczenicy,
II miejsce: Joanna Kluf, Szkoła Podstawowa w Gomulinie,
III miejsce: Wiktoria Ogłoza, Publiczne Gimnazjum w Dąbrowie n. Czarną,

wyróżnienia:

Dawid Radziszewski ( Oddziały gimnazjalne ZSP nr 1),
Zuzanna Zawisza ( Gimnazjum w Gorzkowicach),
Karol Drechna (Szkoła Podstawowa w Gazomi).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy do dalszej współpracy.

J.L.