„Kurier”

55600776_504395920091979_1263447690490937344_n
27 marca młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcji filmu w reż. Władyslawa Pasikowskiego pt. „Kurier”.
Tytułowy bohater – Jan Nowak-Jeziorański to postać historyczna, chociaż nie jest to film czysto biograficzny, jedynie inspirowany życiem legendarnego "kuriera z Warszawy”. Film odnosi się do jego wojennej działalności, kiedy to przyjmuje misję przedostania się z okupowanej Polski do Londynu. Po przybyciu przekazuje również wiadomości dotyczące Armii Krajowej. Na ekranie rozgrywa się szpiegowska walka o przyszłość Polski w przededniu wybuchu powstania warszawskiego.

Po seansie uczniowie wysłuchali prelekcji pracownika Archiwum Państwowego w Piotrkowie, stanowiącej uzupełnienie do treści filmu.