Marsz Rotmistrza

0
Tegoroczny III Marsz Rotmistrza organizowany przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego, który odbył się 25 maja pokazał, że patriotyzm jest w piotrkowianach żywy.
Marsz mający wyłącznie patriotyczny charakter, upamiętnia wielkiego bohatera, najodważniejszego człowieka II wojny światowej, Witolda Pileckiego. Trasa marszu wiodła przez Rondo Żołnierzy Wyklętych, al. 3 Maja, Plac Kościuszki, ul. Sieradzką oraz Rynek Trybunalski.  Udział w marszu wzięli nawet najmłodsi patrioci z jednego z piotrkowskich przedszkoli. Nie zabrakło orkiestry, harcerzy oraz środowisk patriotycznych naszego miasta, m.in. Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Marsz zgromadził blisko 400 osób idących dla rotmistrza!

70 lat temu rotmistrz Witold Pilecki został zamordowany i pochowany w bezimiennym grobie. Pamięć o nim została wymazana na kolejne lata. Społeczność szkolna  ZSP nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego oraz licznie przybyli uczestnicy, uczcili pamięć Ochotnika do Auschwitz.

Źródło: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl autor: KW.
 Sebastian Wojtaś